Video marketing specialist - Co to znaczy, czym sie zajmuje?

Published by Julia Domagalik on 02/09/2016

Jak zostałaś video marketing specialist? Jak wyglądają szczeble kariery na tym stanowisku?

Już na studiach swoją przyszłość związałam z marketingiem. Studiowałam ekonomię i psychologię ekonomiczną, skupiając się na zachowaniach konsumenckich. Pierwszym krokiem w karierze były badania marketingowe, potem trafiłam do agencji Clipatize, specjalizującej się w marketingu B2B i video marketingu.

Co należy do obowiązków video marketing specialist?

To szerokie pojęcie i w zależności od firmy i stanowiska obowiązki mogą się różnić. Ja uczestniczę w procesie powstawania filmów, mając na uwadze cele strategiczne klientów z branży B2B. Jednak jak mówią, „treść jest królem, ale dystrybucja jest królową i to ona nosi spodnie”. Video marketing specialist musi więc wiedzieć, jak powstałe filmy skutecznie wykorzystywać. Przydają się kompetencje media plannera.

Kogo poszukuje się na to stanowisko? Jakie umiejętności miękkie i twarde są potrzebne?

Jeśli chodzi o umiejętności miękkie, to ważna jest znajomość trendów marketingowych i strategiczne myślenie. Znajomość grupy docelowej, definicja celów i zagrożeń, strategia pozycjonowania są tak samo ważne, jak w innych działaniach marketingowych. Jeśli chodzi o umiejętności twarde to video marketing specialist nie może bać się cyferek - to przydaje się w planowaniu dystrybucji i analizie wyników. Oczywiście warto znać proces produkcji animacji i nagrań live, ale to przychodzi z praktyką.

Co jest najciekawsze dla Ciebie w pracy video marketing specialist?

Najciekawsza dla mnie jest praca z klientem. Klienci Clipatize to często gorące start-upy, korporacje high-tech i firmy farmaceutyczne. Fascynują mnie ich produkty i technologie. Uwielbiam też poznawać ich strategię marketingową.

Jakie są największe trudności/minusy a jakie plusy tej pracy?

W czasie powstawania produkcji filmowej, czy to animacji czy live, najtrudniejsze są presja czasu i ograniczone zasoby. Stres rekompensowany jest przez sukcesy - projekt, który jest powodem do dumy czy entuzjazm klienta.

Jak kształtują się zarobki na tym stanowisku?

To zależy od firmy - czy jest to marketing specialist w dziale marketingowym czy w agencji, jak duża jest firma i jakie doświadczenie specjalisty. Zarobki są porównywalne z resztą branży marketingowej.

Gdzie szukać pracy jako video marketing specialist?

W agencjach marketingowych, domach produkcyjnych i korporacjach, gdzie w dziale marketingowym może powstać osobne stanowisko dla specjalisty video.

Co poleciłabyś osobom, które zamierzają w przyszłości zostać video marketing specialist?

Nie skupiać się na jednym aspekcie video, jak produkcja czy trendy na Youtube. Przyglądać się całej branży marketingowej.

 

*This article was originally published in NowyMarketing.pl here

* Image from Unsplash.com, Artist: Jakub Gorajek 

 

Come back to the article list

Back